राजनीतिसरकार

बिचारको अचार बनाएपछि  नत स्वादिलो  नत पोसिलो :  लालबाबु पण्डित

काठमाडौं । प्रमुख  प्रतिपक्ष  दल  नेकपा  एमालेका  पर्व मन्त्री  तथा एमालेका प्रभावशाली नेता लाल बाबु पण्डितले   अहिलेका राजनीतिक पार्टीहरूले  बिचारलाई  अचार बनाएको टिप्पणी गरेका छन् । आज  नेपालको चर्चित  टेलीभिजन प्राइम यच डी ऋषि  धमलासँगको अन्तरवार्तामा   अहिलेका  राजनीतिक पार्टीहरूले  बिचारलाइ अचार बनाएको बताएका हुन् ।

 उहाँले भन्नुभयो ,  ‘अहिलेको  गठबन्धन खोक्रो बन्दै गयो। अहिले  यसो सामान्य  घेरा मात्र छ  र अहिले त्योमा पनि  लडाइ भइरहेको छ । गठबन्धनमा रहेका राजनीतिक दलहरू काङ्ग्रेस बाहेकका दलहरू आफ्नो भविष्य  देखेको छैन् । त्यसैकारणले  कार्यकर्ता पनि  गठबन्धनमै रहि रहने हो भने  भाग्दै छन् ।  अरु पार्टीहरूमा  प्रवेश गर्दै छन् ।  र अहिले संकट के हो भने , एकतिर गठबन्धन बनाइहाले पनि  बचाउने संकट छ । अर्को  तर्फ पार्टी  पार्टी हुने हो कि पार्टी  पौवा  हुने  हो र भन्ने  हो  । र  अगुवा हुने हो की  पछुवा  हुने हो ।’

उहाँले  अहिलेको गठबन्धन स्वार्थको लागि भएको  आरोप समेत लगाउनुभएको छ ।  अहिलेका गठबन्धनमा रहेका पार्टीहरूलाई नेपाली कांग्रेसले मानमा र्किना  पसेको जसरी लिएको बताएका छन् ।  अहिले  गठबन्धन भत्काईहालौ भन्ने  आट नआएको  तर बसीराख्न औचित्य पनि  नभएको  बताएका छन् । उहाँले स्वार्थको निम्ति अहिलेको  गठबन्धन  बनेको भन्दै केही स्वार्थ पुरा नभएको बताएका छन् । साथै  उनले अहिले नेकपा एमालेले कसैलाई  प्रधानमन्त्री  बनाउने अफर नगरेको भन्दै सरकार  आफूले ढाल्नै नपर्ने र आफै ढलेर जाने  बताएका छन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button