रोचक

भाकल पूरा गरेपछि मालिकले गराए कुकुर र कुकुरको बिहे, धुमधामका साथ निस्कियो जुलुस

काठमाडौं । भारतको बिहार पूर्वी चम्पारण जिल्लाको मोतिहारीमा भएको अनौठो विवाहको निकै चर्चा छ । विशेष कुरा के छ भने यहाँको मजुराहा गाउँमा दुई स्वरविहीनको विवाह धूमधामसँग गरिएको छ । शुक्रबार राति कल्लु नामको कुकुरको बसन्ती नामको कुकुरसँग हिन्दू परम्परा अनुसार विवाह भएको थियो ।

दुवै जनावरको विवाहको लागि मण्डप निर्माण गरी सजाइएको थियो। ब्याण्ड र बाजासहित कुकुरको र्‍याली निकालिएको थियो । बिहेमा मानिसहरु डीजेको धुनमा नाच्दै थिए ।

यो अनौठो विवाहमा सहभागी भएका करिब ४०० जनाका लागि खानपानको व्यवस्था गरिएको थियो ।बिहे गरेका पण्डित धर्मेन्द्रकुमार पाण्डेले कुकुर र कुकुर भैरवको रुप भएकाले सबैले बिहे गर्नुपर्ने बताए । यस्तो विवाह गर्नाले वांछित फल प्राप्त हुन्छ र सबै पाप धोइन्छ।

त्यही क्रममा यो बिहे गराउने नरेश साहनीले मेरो एउटा भाकल पूरा भएकोले कुकुर र कुकुरको बिहे गर्ने निर्णय गरेको बताए । हामीले यी दुवै जनावरहरूलाई पालेका छौं। उनीहरुको विवाह सम्पूर्ण हिन्दु परम्परा अनुसार सम्पन्न गर्नेछौं ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button