९ माघ २०७८, आईतवार
गृह विषालु सर्प पाल्नका लागि झलनाथ खनाललाइ १ अर्ब ३२ करोड अनुदान
विषालु सर्प पाल्नका लागि झलनाथ खनाललाइ १ अर्ब ३२ करोड अनुदान

काठमाडौं । नेकपाका बरिष्ठ नेता झलनाथ खनाललाइ सरकारले १ अर्ब ३२ करोड रुपैयाँ अनुदान दिने भएको छ । खनालका नाममा खुलेको ‘झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान’लाई सरकारले सो रकम अनुदान स्वारुप दिने भएको हो ।

सर्लाहीको लालबन्दीमा साढे ८ विघा जमिनमा विषालु सर्प पाल्नका लागि भन्दै नेपाल सरकारले खनालका नाममा स्थापना गरिएको प्रतिष्ठानलाई उक्त रकम दिएको हो ।


झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानले सर्प पालन र एन्टी भेनम उत्पादन परियोजनाका लागि लालबन्दी नगरपालिका, प्रदेश २ सरकार र संघीय सरकारले १ अर्ब ३२ करोड रुपैयाँ दिने निर्णय गरेका हुन । सरकारले ७२ करोड रुपैयाँ पहिलो किस्तामा प्रतिष्ठानलाई दिने छ । भने बाँकी दोस्रो किस्तामा दिने श्रोतले बतायो ।

प्रतिष्ठानका नाममा अनुदान दिए पनि झलनाथको प्रभावका कारण सरकारले यति ठूलो रकम दिने निर्णय गरेको नेकपाका एक नेताले गुनासो गरे । नेकपा भित्र विावद चलिरहेका बेला खनालका नाममा खुलेको प्रष्ठिानलाई यो रकम दिनुलाइ अर्थपूर्ण र विशेष महत्वका साथ हेरिएको छ ।

Facebook Comments

हरेक खबर खास खबर